Urodziny dziecka.

Przyjęcie.
Po zebraniu wszystkich gości działaj zgodnie z planem, który masz już przygotowany.

Zabawy.
     Oczywiście możecie wymyślać zabawy w czasie trwania przyjęcia lub pozostawić ten temat samemu sobie. Ale uwierzcie mi, o wiele łatwiej i prościej jest, jak przygotujecie sobie wcześniej listę zabaw, które będziecie chcieli wykorzystać. Unikniecie w ten sposób gorączkowego pośpiechu oraz szybciej zapanujecie nad zaproszoną gromadką dzieci, a także zapewnicie na bieżąco atrakcje i skupicie zainteresowanie dzieci.
Poniżej znajdziecie propozycje zabaw, które można wykorzystać podczas organizowanego przyjęcia.
Zabawy urodzinowe

PRZYJECIE NA ŚWIEŻYM POWIETRZU:
     Dopóki pogoda sprzyja, może warto się pokusić o zabawę urodzinową na świeżym powietrzu. Jeśli zależy nam na zminimalizowaniu kosztów imprezy, warto zorganizować urodziny na działce lub w parku (jeśli mamy taki w okolicy). Dzieciaki na pewno będą zachwycone, jeśli zaproponujemy im zabawy znane z naszego dzieciństwa, np. ciuciubabkę, wyścigi w workach, czy z jajkiem na łyżeczce. Do tego grillowane lub z ogniska kiełbaski i chleb, poczęstunek i … więcej już nic nie trzeba.
     A jeżeli masz możliwość zabawy na dworze, to proponuję jeszcze zabawę w złap i powiedz. Uczestnicy zabawy ustawiają się w kole. Jedna osoba staje w środku i po kolei rzuca piłkę do każdego, mówiąc np. „kolor na N”, „miasto na W”, „zwierzę na P”. Trzeba złapać piłkę i szybko odpowiedzieć np. „niebieski”, „Warszawa”, „pies”. Jeżeli to się komuś nie uda, prowadzący rzuca piłkę wysoko w górę i ten, kto ja złapie, wchodzi do kółka i zaczyna kierować zabawą.


URODZINY W WYNAJĘTEJ SALI ZABAW.
     Jeśli nie ma możliwości zorganizowania przyjęcia urodzinowego w domu lub po prostu nie mamy ochoty zajmować się chmarą dzieci i dodatkowym sprzątaniem, stajemy zawsze przed trudnym wyborem: Gdzie zorganizować dziecku urodziny?
     Wspaniała zabawa, niezapomniane wrażenia u gości oraz zadowolenie jubilata – ideałem byłoby, gdyby właśnie takie wspomnienia pozostawały po urodzinowych imprezach naszych dzieci. To zwykle zapewnia profesjonalnie zorganizowana zabawa urodzinowa w mieście.

     Wśród przedszkolaków chyba najbardziej popularne są urodziny w tzw. salach zabaw, gdzie dzieciaki mogą się wybiegać, bawić się w chowanego, pojeździć samochodzikami, poskakać na trampolinie, powygłupiać w tzw. suchym basenie pełnym kulek, zjeżdżać na zjeżdżalniach.
     Zabawa w wynajętej sali trwa zwykle 2 godziny. Trzeba koniecznie sprawdzić, co wchodzi w skład oferty. Najczęściej jest to wynajęcie sali wraz z opieką. Poczęstunek można dokupić lub zapewnić we własnym zakresie. Sprawdź koniecznie, czy tort jest wliczony w cenę, zwykle trzeba go przywieźć oddzielnie.
     Dodatkowo można dostać lub dokupić zaproszenia dla gości, zamówić dodatkowe atrakcje typu malowanie twarzy czy wizyta clauna, czasem jubilat lub wszystkie dzieci otrzymują pamiątkowe dyplomy.
     Zwykle z oferty można wybrać imprezę tematyczną, np. bal u kosmitów, przyjęcie piratów czy bal na zamku, poszukiwanie skarbów, gdzie ciekawą zabawę prowadzą animatorki. Animatorki dbają o to, aby każde dziecko dobrze się bawiło, podkreślają ważność dnia dla jubilata, w taki sposób, aby czuł się specjalnie wyróżniony, ale żeby inne dzieci nie odczuły tego w sposób negatywny. Odpowiednio dobiera zabawy, tak aby każde z dzieci mogło się wykazać i czuło się przynajmniej raz zwycięzcą w konkursie lub w zabawie. Dbałość o zadowolenie wszystkich uczestników zapewnia doskonałą zabawę i równie wspaniałe wrażenia z imprezy.
     Rodzice w zasadzie mogą w tym czasie być nieobecni, ale muszą być w okolicy. Dzieci zwykle swobodniej się bawią w swoim towarzystwie, bez czujnego oka nadzoru rodzicielskiego. Profesjonalne animatorki z pewnością odpowiednio zajmą się waszymi pociechami, tym bardziej, że ilość Pań jest zwykle dostosowana do ilości dzieci na imprezie.
     Poza opisanymi zaletami, urodziny w wynajętej sali są niestety dość kosztowne i musimy pamiętać o zorganizowaniu transportu dla gości niezmotoryzowanych. Poza tym od razu na początku musimy zdeklarować liczbę dzieci obecnych na urodzinach, ponieważ cena zależy od ilości uczestników. Podwójnie przykra jest sytuacja, w której goście nie dopiszą, ponieważ Twoje dziecko będzie zawiedzione, a Ty poniesiesz koszty pomimo, że gości nie było. Dlatego tak ważne w tej sytuacji jest dopisanie na każdym zaproszeniu prośby o potwierdzenie przybycia o kilka dni wcześniej niż dzień imprezy. Jeśli jest to możliwe, to dobrze jest od razu przy wręczaniu zaproszeń lub tuż po, porozmawiać z Rodzicami małych gości i zapytać o ich plany.


Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8