Urodziny dziecka.

Dekoracje.
     Dzień przed urodzinami możemy zacząć dekorować pokój. Pamiętaj, że jeśli organizujesz przyjęcie tematyczne dekoracje powinny nawiązywać do tematu imprezy.
Co możemy wykorzystać? Wybór gadżetów jest ogromny. Najbardziej tradycyjne są balony. Kolorowe, podłużne, o różnorodnych kształtach, z napisami, z helem – wybór jest niemal nieograniczony. Umiejętne udekorowanie miejsca zabawy balonami jest połową sukcesu, ponieważ to właśnie one najbardziej kojarzą nam się z imprezą i „upiększają” pomieszczenie. Ponadto możemy je wykorzystywać na różne sposoby: wiązać z nich girlandy, pęki, te z helem zostawić wiszące u sufitu, a napełnione powietrzem rozrzucić po podłodze. Przygotuj też długie balony do kształtowania, pompki oraz kilka kartek z wzorami jak zrobić smamemu z balonika zwierzątko, miecz, czy kwiatek.
     Oprócz balonów często spotykane są serpentyny lub papierowe kwiaty. Serpentyny porozwieszane między balonami oraz rozwinięte na stole ciesza oczy. Natomiast kwiaty, motyle z origami i inne twórcze rzeczy z papieru można zawiesić na nitce pod sufitem lub wzdłuż na ścianie lub firance – sprawią, że będzie jeszcze bardziej kolorowo. Dobrym pomysłem jest powycinanie z kolorowego papieru gwiazdek, które mogą leżeć na podłodze czy stole lub użyć konfetti. W specjalnych sklepach możemy nabyć kolorowe napisy do powieszenia nad wejściem, papierowe, trójwymiarowe girlandy i wiele, wiele innych dodatków. W ten sposób szybko zamienisz swój salon w salę balową.
     W jedno miejsce odłóżmy rzeczy potrzebne do konkursów i zabaw. Pamiętaj, żeby tak zorganizować zabawy, aby w jednej z nich wszystkie dzieci dostały jakiś drobiazg, po to, aby żadnemu dziecku nie było przykro, że niczego nie wygrało.
     Co może być nagrodą w konkursie? Jest wiele pomysłów, ważne jest również to, aby nie były to zbyt drogie upominki.
Dobrym pomysłem na nagrody urodzinowe są:
- większe baloniki napełnione helem,
- urodzinowe gwizdki,
- małe piłeczki kauczukowe,
- zestaw do puszczania baniek,
- odblaski w formie breloczków lub zwijanych opasek,
- opaski silikonowe w formie bransoletek dla dzieci,
- breloczki zwykłe lub z kolorowym światełkiem kierunkowym,
- umalowanie buzi,
- fluorescencyjne patyczki tzw. świetliki, z których można wyczarować różne rzeczy – są hitem na każdej imprezie.

     A jak przystroić stół? Dobrze, aby sprawiał wrażenie wypełnionego po brzegi, dzieci to uwielbiają. Na stół najlepiej położyć obrus jednorazowy. Najlepszym i najczęstszym wyjściem jest stosowanie jednorazowej zastawy, talerzyków kubeczków, łyżeczek, słomek, które również są dostępne w wielu kolorach, wzorach. Stół dodatkowo dekorujemy serwetkami, serpentynami i np. konfetti. Naczynia jednorazowe, serwetki mogą nawiązywać do tematu przyjęcia. Wystawiamy produkty spożywcze, które nie muszą stać w lodówce, wg uznania, możesz skorzystać z podpowiedzi wyżej w punkcie o Poczęstunku.
Przygotujmy świeczkę na tort (może być cyferka, odpowiednia ilość świeczek, piękna jest świeczka w formie grającego kwiatka czy fontanna tortowa) oraz zapałki lub zapalniczkę.

     Dla samych gości możemy sprawić czapeczki czy gwizdki, chociaż bywa to często zbędnym wydatkiem, bo dzieci szybko się nimi nudzą i zwyczajnie z nich nie korzystają. Jeśli Twoja pociecha lubi plastyczne wyzwania, to spróbujcie wykonać niektóre ozdoby sami, np. papierowe łańcuchy. Jeśli urodziny są tematyczne, zadbaj aby wykorzystane gadżety przypominały o konwencji zabawy. Wyprawiając urodziny można niesamowicie się wykazać, sprawiając przyjemność jubilatowi i jego gościom, którzy przecież liczą na niezapomnianą zabawę!

Przyjmujemy gości.
     Przygotuj miejsce na okrycia wierzchnie i buty. Pomóż dzieciom w rozebraniu się. Jubilat powinien przywitać gości wraz z rodzicami.
     Najczęściej zaproszone dzieci zostają na przyjęciu bez rodziców (opiekunów) dobrze jest zapisać sobie do nich nr telefonu.
Jeśli nie napisałaś na zaproszeniu ile trwa przyjęcie, poinformuj rodziców, o której mają odebrać dzieci.
     Jeśli wszystkie dzieci nie znają się ze sobą, przedstaw je sobie. Koniecznie pokaż gościom, gdzie będzie przyjęcie i z których pomieszczeń mogą korzystać, pokaż gdzie jest wc/łazienka.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8