Urodziny dziecka.

     Jeśli korzystacie z pomocy animatorek (w sali zabaw lub wynajętych do organizacji uroczystości w domu) może się zdarzyć sytuacja, w której obserwując przebieg zabaw, stwierdzicie, że Wam się ta zabawa nie podoba.
     Nie można przerywać zabawy, krytykując przy okazji sposób organizacji zabawy przez animatora. O wiele lepiej jest zwrócić uwagę na osobności, niż mówić to przy dzieciach. Po pierwsze – dzieci bardzo łatwo ulegają wpływom i mogą przejąć Wasze stanowisko. Wtedy możemy zapomnieć o zabawie. Po drugie – najczęściej bywa jednak tak, że to, co nie podoba się Wam, dzieciom sprawia frajdę. Poza tym, zabawy są najczęściej tak przemyślane, żeby spełnić oczekiwania małych imprezowiczów i pokazać coś, czego jeszcze nie znają lub rozwijać te, w czasie których wszystkie dzieci się świetnie bawią.

     Pamiętajcie, że zgadzanie się na niektóre pomysły dziecka wcale nie zburzy waszych starań włożonych w jego wychowanie. Wy jesteście rodzicami i do was należy ostatnie słowo, ale słuchając uważnie sugestii pociechy, dacie do zrozumienia, że liczycie się z jej zdaniem i ważnym jest to, czego chce, zwłaszcza, że dla malucha to najważniejszy dzień w roku!!!
     Słuchając uważnie swojego dziecka, pokazujecie, że liczycie się z jego zdaniem, i że jest dla Was ważne to, co mówi i czego chce. Wyrażenie zgody na coś czego dziecko aktualnie pragnie, nie oznacza, że zawsze ulegacie jego zachciankom i że je „rozpuszczacie”, natomiast pomaga w budowaniu więzi rodzinnych i podnosi samoocenę dziecka.ORGANIZACJA URODZIN W DOMU
     Urodzinowe przyjęcie dla malucha, to wyzwanie dla jego rodziców. Ważne jest odpowiednie miejsce, dekoracje, oprawa muzyczna i menu.
     Co innego tak przyciąga dzieci, jak nie wspaniale przygotowana sala zabaw i stół z przeróżnymi pysznościami? Jeśli organizujesz urodziny w domu dla swojej pociechy zadbaj o to, aby stworzyć niepowtarzalną atmosferę właśnie dzięki odpowiedniemu wystrojowi!
     Przygotowując się do organizacji przyjęcia urodzinowego zrób sobie plan. Jeśli będziesz działać zgodnie z tym co sobie zaplanowałaś, ułatwisz sobie zapanowanie nad haosem i możesz liczyć, na to, iż przyjęcie będzie niezapomniane.
     Przygotowując imprezę dla dziecka zawsze należy pamiętać, aby jego mali goście się nie nudzili. Poza tortem ze świeczkami i salą udekorowaną balonami warto zaprosić dzieci do różnych gier i zabaw. Przyjęcia w domu (mieszkaniu) są idealne dla starszych dzieci (od zerówki wzwyż), które wyrosły już z sali zabaw oraz na przyjęcia rodzinne.
     Oto kilka wskazówek:

Data i godzina przyjęcia.
     Organizując urodziny musimy wybrać dzień, w którym wyprawimy przyjęcie. Nie zawsze jest to dokładna data urodzin. Przeważnie na przyjęcie wybieramy dni wolne od pracy – sobotę i niedzielę. Młodszemu dziecku wytłumacz, że przyjęcie nie musi odbywać się w dniu urodzin, datę przyjęcia wybieramy w taki sposób, aby było nam wygodnie oraz, aby był to dogodny termin dla naszych gości.
Godzinę dostosujmy do wieku dziecka. Dla najmłodszych przyjecie możemy zorganizować w godzinach porannych, tak żeby maluchy miały czas na drzemkę poobiednią. Najczęściej jednak wybieramy godziny popołudniowe. Dla młodzieży możemy spokojnie wybrać godziny wieczorne.

Temat przyjęcia.
     Dzieci chętnie uczestniczą w przyjęciach tematycznych. Temat należy dostosować do wieku i płci dzieci. Najczęściej wybierane tematy to: bal księżniczek, przyjęcia pirackie czy indiańskie. Najmłodszym możemy zorganizować przyjęcie z Kubusiem Puchatkiem (odpowiednie dla chłopców i dziewczynek), dla starszych odpowiednie będą przyjęcia z ich bohaterami filmowymi, np. z Hannah Montana, High School Musical, Star Wars czy Harry Potter. Dla młodzieży możemy urządzić imprezę w stylu lat 70-tych, przyjęcie hawajskie czy bal piżamowy.
     Jeśli wybierzesz temat przyjęcia zrób sobie listę produktów jakie trzeba kupić aby udekorować pokój zgodnie z tematem.
     Oczywiście nie musisz organizować przyjęcia tematycznego z przebieraniem się dzieci, wystarczy tematycznie przystroić wnętrze i stół.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8