Co znajdziesz na tej stronie.

   Przyszłość naszego dziecka zależy od tego, jakie doświadczenia zgromadzi ono w pierwszych latach życia. Na tej stronie staram się przedstawić liczne twórcze zabawy pozwalające na wszechstronny rozwój dziecka od 0 do 6 lat.

   W kategoriach znajdą Państwo gry i zabawy podzielone na grupy tematyczne ułatwiające wybór w zależności od indywidualnych potrzeb. Zabawa zapewnia dzieciom przyjemne przeżycia, pozwala im także odczuć smak sukcesu, ale i porażki. Twórcze zabawy są niezwykle ważne, wspomagają bowiem rozwój osobowości, wyobraźni, uczą radzenia sobie z wyzwaniami oraz pokonywania trudności. Zachęcajmy dzieci do tego rodzaju zabaw, pomagajmy im przy nowych wyzwaniach i bawmy się razem z nimi.

   Przy pracach twórczych potrzebne są różne rzeczy, często nie podejmujemy nawet próby stworzenia z dzieckiem czegoś nowego, ponieważ myślimy, że nie mamy niezbędnych materiałów. Dla ułatwienia, przy każdym wymagającym tego temacie, spisaliśmy materiały, które można wykorzystać przy danej pracy. Nie znaczy to, że trzeba użyć ich wszystkich, ani że nie wolno używać innych – wręcz przeciwnie, należy traktować to, jako podpowiedź i wykorzystać również pomysły własne i dziecka.

   Jeśli chesz podzielić się swoim pomysłem na świetną zabawę, która sprawiła Wam wiele radości – prześlij opis na adres e-mail: eva@tworczezabawy.pl
Mile widziane również zdjęcia, zarówno w trakcie pracy, jak i ukończonego dzieła.

Miłej zabawy!
Ewa